یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

این خوراکی های مضر را نخورید

شکر

به گزارش سرویس بهداشت و سلامت قدس آنلاین؛ شکر به عنوان اولین دشمن سلامتی شناخته شده است که منشا بیماری هایی نظیر دیابت و چاقی خواهد بود. شکر به کبد، پانکراس و دستگاه گوارش آسیب می رساند. سیستم عصبی نیز پس از هر بار مصرف شکر لطمه می بیند. اما باید به خاطر داشت که همه انواع شکر یکسان نیستند. شیرینی طبیعی میوه ها و عسل برای سلامتی مفید است البته به شرط اینکه به اندازه مصرف شود.

آرد سفید

تاثیرات آرد سفید در بدن شبیه شکر است. آرد سفید عملکرد پانکراس و سطح انسولین را مختل می کند. در واقع، طی فرایند تهیه این آرد مقدار قابل توجهی از فیبرهای آن حذف می شود و تقریبا فاقد ارزش غذایی است.

فست فودها

محصولات رستوران های غذای سریع برای سلامتی مضر هستند زیرا مقدار زیادی گوشت های فرآوری شده ( سوسیس و کالباس)، نمک و چربی های اشباع دارند. این غذاها چاقی، احتمال افزایش فشار خون، اختلالات کبدی و دیگر مشکلات سلامتی را در پی دارند.

شیرینی های صنعتی

این شیرینی ها بیماری زا هستند زیرا حاوی شکر سفید، آرد تصفیه شده و چربی اشباع هستند. باید بدانید که مصرف چربی های اشباع و شکر احتمال افزایش ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی را افزایش می دهد.

چیپس

زمانی که مواد غذایی با حرارت زیاد سرخ می شوند، ماده ای سرطان زا به نام آکریلامید ایجاد می شود که به عقیده محققان عامل ابتلا به بسیاری از سرطان هاست. در واقع، چیپس و دیگر غذاهای سرخ شده سرشار از چربی و نمک هستند که زمینه ساز افزایش کلسترول و فشار خون و در نتیجه سکته های مغزی و قلبی می شوند. با توجه به تحقیقات، مصرف نمک زیاد احتمال سرطان دستگاه گوارش را افزایش می دهد.

غذاهای کنسروی

امروزه مشغله های زندگی بسیاری از مردم را به سمت مصرف غذاهای کنسرو شده ترغیب می کند در حالی که مقدار زیاد نمک آنها مضر است. نمک آب بدن را جذب می کند و مشکل احتباس آب را در بدن ایجاد می کند، عملکرد قلب را افزایش می دهد و زمینه ساز فشار خون بالا و بیماری های قلبی می شود.