پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

خواص ماهی قزل آلا

اسيدهاي چرب اشباع نشده به نام امگا 3 در آبزيان وجود دارد كه اثرات بسيار مهمي‌در سلامت انسان به عهده دارد و در پيش‌گيري از بسياري از بيماريها و كنترل و كمك به بهبود اختلالات و عوارض مختلف نقش مهم و سازنده‌اي به عهده دارد.ماهي تن و ماهي قزل آلا بدن انسان را در مقابل بيماري هاي قلبي محافظت مي نمايد.

متخصصان تغذیه همیشه توصیه کرده اند که سعی کنید در طول هفته حداقل دو وعده از ماهی استفاده کنید ، اما بسیاری از خانواده ها به این علت که درست کردن و تمیز کردن آن کار سختی است ، از مصرف آن صرف نظر می کنند.

یکی از مواد غذایی که از لحاظ ارزش غذایی در  رده ی بالایی قرار دارد ، انواع ماهی ها هستند. متاسفانه خوردن ماهی و در کل مواد غذایی دریایی در ایران طرفدار زیادی ندارد. ماهی منبع غنی از امگا3 است ، در ادامه در مورد انواع ماهی ها و میزان امگا3 آنها صحبت می کنیم.از خواص ماهی هرچه بگوییم کم گفته ایم. شاید جالب باشد که بدانید خوردن ماهی می تواند عملکرد مغز را تا حد زیادی بهبود بخشد. روغن ماهی نیز برای بهبود فعالیت مغز بسیار مفید است. پس خوردن این ماده غذایی را فراموش نکنید.خوردن گوشت های پرچرب و دیر هضم در بین خانواده های ایرانی بیشتر از خوردن ماهی رواج دارد. علتش نیز این است که هنوز ماهی به عنوان یک غذایی رسمی و مناسبتی شناخته نشده است. به همین علت تصمیم گرفتیم اطلاعاتی را در رابطه با انواع ماهی ها جمع آوری کنیم.